Prodej medu

Od roku 2013 jsme začali u našich jahodových plantáží chovat včely, které nám pomáhají opylovat květy jahod. Díky dokonalému opylení mají plody jahod krásný pravidelný tvar. Vyrobený med si u nás můžete celoročně koupit.

 

V letošním roce 2020 máme včelky na stanovišti v Havlíčkově Brodě u zahrádkářské kolonie.                                                                       

                          Med květový                                    

Pochází především z nektarů květů jahod z naší jahodové plantáže v České Bělé a z květů rostlin a bylin kvetoucí poblíž. Obsahuje také pylová zrna, které obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícími účinky. Díky dobré stravitelnosti jsou květové medy vhodné pro děti tak i pro starší lidi. Též je velice ceněn v lidovém léčitelství.

                 Prodáváme v 1 kg sklenicích - Cena 180 Kč                   

 

Med lesní   

Neboli též medovicový. Tento med včelky sbírají z lesů poblíž naší jahodové plantáže v České Bělé. Jeho tmavší barva je způsobena přítomností rostlinných barviv, která jsou obsazená v míze dřevin. V porovnání s květovým medem obsahuje více fruktózy a dextrinů, ale především obsahuje větší množství minerálních látek a stopových prvků prospívajících lidskému organismu. 

                                               Prodáváme v 1 kg sklenicích - Cena  Kč                  Není skladem

 

                               Med pastovaný                              

 Tento med je zpravidla květový, případně smíšený med, speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací tzv. pastování. Med je zpracován pouze mechanicky, bez jakýchkoliv přísad. Proto si uchovává všechny cenné látky a v průběhu času se již nemění - dále nekrystalizuje. Má světle bělavou až nažloutlou barvu a výbornou, lahodnou chuť. Snadno se roztírá, ale neteče, proto je vhodný zvláště pro děti. Prodáváme v 1 kg sklenicích. 

                           Prodáváme v 1 kg sklenicích - Cena 200 Kč                      
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů