Prodej českého česneku

 

Česnek lze zakoupit přibližně od konce jahodové sezony ( cca 10 červenec ), nebo si ho můžete zamluvit na tel. č. 606482153 či emailem na objednavky@jahodyhb.cz.  

                                                                                                                   BJETIN

Ozimý paličák. Stroužky jsou velké, nepravidelně uspořádané, v počtu 8 ks v cibuli. Nejranější odrůda paličáku – sklizeň v prvních dnech července. Velmi vhodná pro sklizeň na zeleno. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá. Nevadí osobám s nemocným žlučníkem. 

                                                                                                                    LUKAN

Ozimý nepaličák. Cibule střední až velké, ze strany ploše kulovité. Hmotnost cibule je střední až vysoká. Stroužky v cibuli uspořádány nepravidelně, středně velké, v počtu 8 – 17 ks v cibuli. Může se pěstovat i v zamokřených půdách. Skladovatelnost je vysoká. Poloraná odrůda – sklizeň do 10. července. Chuť velmi příjemná, ostrá, ušlechtilá. 

                                                                                                                    VEKAN

Ozimý paličák. Cibule středně velká.  Uspořádání stroužků v cibuli nepravidelné. Stroužky středně velké v počtu 8 – 12 ks v cibuli. Vysoká odolnost proti hospodářsky významným virům. Skladovatelnost dobrá - do dubna až května. Poloraná odrůda – sklizeň kolem 10.července. Chuť příjemná, ostrá, ušlechtilá.