logo
606 482 153
737 267 334
info@jahodyhb.cz
Největší samosběr jahod na Vysočině

Prodej medu

 

Od roku 2013 jsme začali u našich jahodových plantáží chovat včely, které nám pomáhají opylovat květy jahod. Díky dokonalému opylení mají plody jahod krásný pravidelný tvar. Vyrobený med si u nás můžete celoročně koupit.

Letošní med je už vyprodán.

V letošním roce 2017 máme včelky pouze na stanovišti v Havlíčkově Brodě u zahrádkářské kolonie.                                                                       

Med květový 

Pochází především z nektarů květů jahod z naší jahodové plantáže v České Bělé a z květů rostlin a bylin kvetoucí poblíž. Obsahuje také pylová zrna, které obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícími účinky. Díky dobré stravitelnosti jsou květové medy vhodné pro děti tak i pro starší lidi. Též je velice ceněn v lidovém léčitelství.

Prodáváme v 1 kg sklenicích - Cena 120 Kč

 

Med lesní   

Neboli též medovicový. Tento med včelky sbírají z lesů poblíž naší jahodové plantáže v České Bělé. Jeho tmavší barva je způsobena přítomností rostlinných barviv, která jsou obsazená v míze dřevin. V porovnání s květovým medem obsahuje více fruktózy a dextrinů, ale především obsahuje větší množství minerálních látek a stopových prvků prospívajících lidskému organismu. 

Prodáváme v 1 kg sklenicích - Cena 120 Kč

 

Med pastovaný 

 Tento med je zpravidla květový, případně smíšený med, speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací tzv. pastování. Med je zpracován pouze mechanicky, bez jakýchkoliv přísad. Proto si uchovává všechny cenné látky a v průběhu času se již nemění - dále nekrystalizuje. Má světle bělavou až nažloutlou barvu a výbornou, lahodnou chuť. Snadno se roztírá, ale neteče, proto je vhodný zvláště pro děti. Prodáváme v 1 kg sklenicích. 

Prodáváme v 1 kg sklenicích - Cena 130 Kč